Het Dossier Coronavirus geeft antwoord op al deze vragen. Zo vindt u informatie over:
LUMC
Corona heeft veel impact op de manier waarop bedrijven kunnen blijven doorwerken. We werken meer thuis. Als thuiswerken niet mogelijk is, moet de werkgever maatregelen treffen op de werkplek. Wat is nodig? En hoe zit het met wel en niet gevaccineerde werknemers?

Het Dossier Coronavirus geeft antwoord op al deze vragen. Zo vindt u informatie over:


2022 stond voor een groot deel in het teken van ongewenst gedrag. Niet gek dus dat veel van de artikelen op Arbo-online daar aandacht aan besteedden. Maar er waren ook nog genoeg andere onderwerpen. We hebben de top 10 van de best gelezen artikelen voor jou op een rij gezet.

In de zorg zijn we voorbereid op wat corona ons gaat brengen. Een nieuwe vaccinatieronde is inmiddels van start gegaan. Het draaiboek 'voor als het dreigt mis te gaan' ligt ook al een tijd klaar. Maar toen ging Riny van de Pol mee met een busreis …

Long covid leidt vaak tot arbeidsongeschiktheid. Maar een klein percentage, 9 procent verklaart het UWV volledig en duurzaam arbeidsongeschikt. Bij de meesten is herstel deels of geheel nog mogelijk, denkt het UWV.

De huren zijn nauwelijks nog op te brengen en de gasprijzen gaan door het plafond. Toch willen veel directeuren hun medewerkers terug op kantoor. Waarom? NRC-columnist Japke-d. Bouma probeert zich in hen te verplaatsen.
Voor abonneesHet thema van Vakblad Arbo nummer 3 van 2025 is hybride werken. Verder lees je in dit nummer onder andere over lasrook, ademhalingsbescherming en rouw op de werkvloer.

Het thuiswerkbeleid afschaffen zonder instemming van de ondernemingsraad? Geen goed idee van Caterpillar Work Tools BV. De or stond volledig in zijn recht om het per 1 juli aangekondigde verbod op thuiswerken nietig te verklaren, oordeelt de kantonrechter in Den Bosch.

Hybride werken, bijna alle bedrijven en organisaties doen het. Maar voor de vraag hóe ze dat doen, maken ze weinig tijd. Daardoor blijven medewerkers tegen knelpunten aanlopen, met mogelijk fysieke en mentale klachten tot gevolg. Hoe draag je als arboprofessional bij aan een klimaat waarin het prettig hybride werken is?

Veel mensen met een arbeidsbeperking die graag hybride werken lopen daarbij tegen knelpunten aan. Zelf beginnen ze daar niet snel over. Met een nieuwe toolkit kunnen teams hybride werken inclusief maken. Het mooie: iedereen profiteert van inclusief hybride werken.

Een ziekenhuiswerkneemster stelt de werkgever aansprakelijk voor haar covid-19-besmetting. Die is aantoonbaar tijdens het werk opgelopen. Toch is de werkgever in dit geval niet aansprakelijk. Hoe zit dat?

Een onduidelijke combinatie van thuiswerken en vakantie, samen met het niet nakomen van afspraken. Het levert volgens de rechter geen dringende reden op voor ontslag op staande voet. Toch betekent dit het einde van de arbeidsovereenkomst.

Thuiswerken, we doen het al jaren in Nederland. Ook de mengvorm hybride werken is populair. Dus waarom zijn er dan toch bedenkingen en welke zijn dat?

Het recht op onbereikbaarheid buiten werktijd is in Nederland niet expliciet wettelijk vastgelegd. Hoe onbereikbaar zijn Nederlandse werknemers eigenlijk buiten werktijd?
